Kurs na podesty ruchome Śląsk
Wynajem osuszaczy Kraków
Operacja laserowa
Mata powietrzna
Sklep z herbatami
Tłumaczenia Katowice
Drobne AGD
Naprawa komputerów Białystok
strona główna
Dodaj stronę
Jak to działa
Kategorie
Statystyki
Regulamin
Kontakt
Wróć

papryczki chili

Punkty: 0 [ ct:0, pr:0, gfx:0, biz:0, link:0, html:0, rss:0, ex:0 ] [ Lucky One ] [ kontakt w sprawie wpisu ]
Na stronie www.chili.miopatia.pl można znaleźć przegląd nieprofesjonalnej kultywacji jadalnych papryk. Autor witryny pokazuje na niej lubiane przez siebie odmiany oraz pokazuje nieskomplikowane wskazówki dotyczące rozrostu jadalnych chili . Ze względu na ogromną rozmaitość i stosunkową łatwość uprawy, jadalne chili, aczkolwiek nie są naszym rodzimym bogactwem, cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Sporo podtypów, poza aromatycznymi owocami, jest też ozdobna. Gdy damy którąś z jadalnych papryk na naszym balkonie to poza całoroczną dostawą ostrej przyprawy, będziemy posiadali ciekawą sadzonkę, która nie wymaga wiele wysiłku, a wygląda ciekawie. Na naszej platformie mogą państwo zaznajomić się z ogólną charakterystyką posiadanych odmian. W zakładce ODMIANY zobrazowane są wszystkie te rodzaje, które twórca strony sam uprawia i sam może zobaczyć tok ich dojrzewania i owocowania. Rodzaje opisane są poprzez krótką metryczkę oraz opis. W metryczce, poza podstawowymi danymi, zobaczą państwo zarówno poziom pikantności opisywanego rodzaju. Jest to istotne dla początkujących hodowców, aby z zapędu nie porwać się na zajadanie chili, która może mieć bardzo wysoką notę w skali ostrości (od 1-10), a następnie mieć spore nieprzyjemności podczas jedzenia. Ci lubiący pikantność w jedzeniu będą się rozkoszować wielorakością odmian i posmaków, jednakże koniecznie należy zauważyć , że ekstremalne w wartości pikantności podtypy są nie dla miłośników papryczek o niewyrobionych żołądkach. Substancją odpowiedzialną za intensywny smak w ostrych papryczkach jest kapsaicyna, czyli organiczny związek chemiczny działający na kubki smakowe i błony śluzowe. Nie jest powszechnie wiadomym, ale kapsaicyna rozpuszcza się w tłuszczach, nie w wodzie, dlatego jeśli nas piecze za bardzo gaszenie ognia wodą nie przyniesie efektu, trzeba wypić coś tłustego (doskonale sprawdza się mleko). Strona związana jest z funpagem na Facebooku, który posiada aktualne donosy z aktualnych hodowli oraz najbardziej ciekawe zdjęcia.
słowa kluczowe nasiona chili, chili w doniczce, uprawa chili, kapsaicyna, ostre papryczki, jalapeno, rośliny doniczkowe, sadzonki chili, chili, papryka chili, skala scoville, habanero,
kategorie Rolnictwo, hodowla, żywność >> Ogrodnictwo
data wpisu 2017-06-16
ważny do 2018-06-15 [ wpis wygasł przedłuż ]
url http://www.chili.miopatia.pl
menu
reklama
Czasy szkolne to okres, w którym najczęściej zwiedzamy Polskę. Wraz ze swoimi nauczycielami przemierzamy szlaki i odwiedzamy takie miejsca jak Wawel czy schroniska w Karkonoszach. Góry, latarnie morskie oraz zabytki architektury sakralnej to podstawa naszej turystyki wycieczkowej. Po zakończeniu szkoły najczęściej porzucamy zwiedzanie ruin i chodzenie po górach na rzecz siedzenia w knajpach i biegania po dyskotekach. Ten kilkuletni okres kończy się najczęściej zdobyciem partnera i posiadaniem dzieci. Wtedy to nadchodzi czas, w którym na nowo zaczynamy odkrywać piękno polskiej ziemi i przemierzać kilometry w celu dotarcia do takich miejsc jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy Fort Gerharda w Świnoujściu.
tagi
Jaskiniowiec
Strona używa plików Cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody - opuść ją. Zamknij
Maczuga