Części do wózków BT
Doypack
Podkładki pod myszki dla graczy
Producent płotów drewnianych
Archiwizacja dokumentacji medycznej
Systemy wystawiennicze
Transport morski
Generator ozonu
strona główna
Dodaj stronę
Jak to działa
Kategorie
Statystyki
Regulamin
Kontakt
Wróć

papryczki chili

Punkty: 0 [ ct:0, pr:0, gfx:0, biz:0, link:0, html:0, rss:0, ex:0 ] [ Lucky One ] [ kontakt w sprawie wpisu ]
Na stronie www.chili.miopatia.pl można znaleźć przegląd nieprofesjonalnej kultywacji jadalnych papryk. Autor witryny pokazuje na niej lubiane przez siebie odmiany oraz pokazuje nieskomplikowane wskazówki dotyczące rozrostu jadalnych chili . Ze względu na ogromną rozmaitość i stosunkową łatwość uprawy, jadalne chili, aczkolwiek nie są naszym rodzimym bogactwem, cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Sporo podtypów, poza aromatycznymi owocami, jest też ozdobna. Gdy damy którąś z jadalnych papryk na naszym balkonie to poza całoroczną dostawą ostrej przyprawy, będziemy posiadali ciekawą sadzonkę, która nie wymaga wiele wysiłku, a wygląda ciekawie. Na naszej platformie mogą państwo zaznajomić się z ogólną charakterystyką posiadanych odmian. W zakładce ODMIANY zobrazowane są wszystkie te rodzaje, które twórca strony sam uprawia i sam może zobaczyć tok ich dojrzewania i owocowania. Rodzaje opisane są poprzez krótką metryczkę oraz opis. W metryczce, poza podstawowymi danymi, zobaczą państwo zarówno poziom pikantności opisywanego rodzaju. Jest to istotne dla początkujących hodowców, aby z zapędu nie porwać się na zajadanie chili, która może mieć bardzo wysoką notę w skali ostrości (od 1-10), a następnie mieć spore nieprzyjemności podczas jedzenia. Ci lubiący pikantność w jedzeniu będą się rozkoszować wielorakością odmian i posmaków, jednakże koniecznie należy zauważyć , że ekstremalne w wartości pikantności podtypy są nie dla miłośników papryczek o niewyrobionych żołądkach. Substancją odpowiedzialną za intensywny smak w ostrych papryczkach jest kapsaicyna, czyli organiczny związek chemiczny działający na kubki smakowe i błony śluzowe. Nie jest powszechnie wiadomym, ale kapsaicyna rozpuszcza się w tłuszczach, nie w wodzie, dlatego jeśli nas piecze za bardzo gaszenie ognia wodą nie przyniesie efektu, trzeba wypić coś tłustego (doskonale sprawdza się mleko). Strona związana jest z funpagem na Facebooku, który posiada aktualne donosy z aktualnych hodowli oraz najbardziej ciekawe zdjęcia.
słowa kluczowe nasiona chili, chili w doniczce, uprawa chili, kapsaicyna, ostre papryczki, jalapeno, rośliny doniczkowe, sadzonki chili, chili, papryka chili, skala scoville, habanero,
kategorie Rolnictwo, hodowla, żywność >> Ogrodnictwo
data wpisu 2017-06-16
ważny do 2018-06-15 [ wpis wygasł przedłuż ]
url http://www.chili.miopatia.pl
menu
reklama
Czasy szkolne to okres, w którym najczęściej zwiedzamy Polskę. Wraz ze swoimi nauczycielami przemierzamy szlaki i odwiedzamy takie miejsca jak Wawel czy schroniska w Karkonoszach. Góry, latarnie morskie oraz zabytki architektury sakralnej to podstawa naszej turystyki wycieczkowej. Po zakończeniu szkoły najczęściej porzucamy zwiedzanie ruin i chodzenie po górach na rzecz siedzenia w knajpach i biegania po dyskotekach. Ten kilkuletni okres kończy się najczęściej zdobyciem partnera i posiadaniem dzieci. Wtedy to nadchodzi czas, w którym na nowo zaczynamy odkrywać piękno polskiej ziemi i przemierzać kilometry w celu dotarcia do takich miejsc jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy Fort Gerharda w Świnoujściu.
tagi
Jaskiniowiec
Strona używa plików Cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody - opuść ją. Zamknij
Maczuga